| AlexIonut2013 a întrebat:

In vacanta asta vr sa ma apuc de skateboarding si am vazut niste skate-uri interesante dar au roti din PU (in primul rand ziceti-mi ce inseamna PUrolling on the floor)). Si nu stiu ce sa fac pentru ca muilti zic ca rotile din pvc sau silicon sunt mai bune deci care sunt mai bune PU sau pvc-u/siliconul? Apropo skate-ul nu va fi foarte mult folosit la,, scheme" mai mult de mers pe strada dar as vrea ca rotile sa treaca peste o pietrica si sa fie mai rezistente adica sa ma tine macar 6 luni si sa fie si destul de rapide. FUNDA pentru cel mai explicit raspuns!

Răspuns Câştigător
| me4u a răspuns:

PU este poliuretan denumit popular "silicon" si este varianta buna. PVC in niciun caz!
Uite un link unde gasesti cateva skateboard-uri :
http://www.skates.ro/skateboard