| nikol_7126 a întrebat:

am inteles ca liceul dinu lipatii din bucuresti ca sa intri trebuie sa canti o mel sa reciti sa inveti o poezie etc, dar melodia trebuie sa o canti din voce sau laun intrument anume. Dar ce medie generala trebuie sa ai?
si cam pe ce materii se axeaza la profilul de actorie-teatru, la ce se dau examene?

Răspuns Câştigător
| PowerpuffMe a răspuns:

Daca intri la teatru dai bac la : romana, geografie, istorie si istoria teatrului. iar pentru ca sa intri la liceu nu iti trebuie o medie mai mare de 6-7 si trebuie sa canti cu vocea si sa reciti frumos o poezie... iti tin pumnii happy