| d33yuka a întrebat:

Vreau si eu sa dau la liceul Dinu Lipatti la sectiunea actorie. Am inteles ca trebuie sa ai voce si la probe sa poti sa canti o melodie. Mie mi se pare absurd pentru ca sunt atatia actori care nu au voce si au ajuns sa fie cunoscuti in lumea intreaga. Intrebarea me este: E obligatoriu sa ai si voce?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu te mai lua dupa ceea ce spune unul sau altul! " Admiterea la clasa de Actorie se face pe baza unei probe de aptitudini ( monolog, povestire, poezie, spontaneitate)" --- vezi confirmarea pe site-ul liceului :http://www.viatadeliceu.ro/licee/liceul-de-muzica-dinu-lipatti/

2 răspunsuri:
| Nika_Cristina_1997 a răspuns:

Fac pariu ca nu e musai sa ai voce dar iti trebuie talent... Am si eu o intrebare: ce probe se dau pentru sectia de arhitectura?

| Maria_Andreea_1996 a răspuns (pentru Nika_Cristina_1997):

Teorie si ce sti cel mai bine sa faci la arhitectura sa faci o schita .....si un fel de macheta (asa am citit weu )