| MariusDumitru53 a întrebat:

Am o intrebare care ma macina foarte tare : am intrat la liceul militar stefan cel mare campupung moldovenesc, si ma intreb daca dupa terminarea cursurilor acestui colegiu pot sa imi incerc sansa la o academie de politie sau daca e neaparat sa concurez la un loc in armata romana

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Salut! Si eu sunt la militar, in Craiova. Hai sa iti explic:
Tu ai semnat un contract cand te-ai prezentat ieri. In contractul acela scrie clar ca trebuie sa urmezi neaparat o cariera militara dupa liceu. Nu mai stiu exact cati ani. Deci nu, nu poti urma apoi o academie de politie.

| Adrian1331 a răspuns (pentru KLiNK):

Salut,si eu vreau sa dau la liceul militar, tot in Craiova, ma gandeam ca poate ma ajuti cu niste raspunsuri la intrebarile pe care le am... big grin

2 răspunsuri:
| Noone09 a răspuns:

Nu stii ca acel liceu nu te avantajeaza cu nimic mai degraba te transferi la un liceu simplu pe profilul ss si tot poti face academia de politie la fel ca unul care a facut liceu militar e foarte greu foarte strict chiar si profesorul meu mi-a zis ca si el a facut licel militar si a stat numai un an ca era prea greu in fie care zii trebuie sa te trezesti la 6 si te pune sa faci diverse activitati care te obosec f mult fizic si dupa ai cateva ore libere in care trebuie sa inveti si apoi ore de curs e foarte greu si nu iesi cu nimic in plus fata de unul de la stiinte sociale mai mult cu toti stim ca perioada liceului e cea mai frumoasa din adolescenta adica aici iti faci multi prieteni iesi cu iei peste tot mai chiulesti una alta acolo program strict si ai liber doar duminica nu are nici un rost sa il faci nimeni nu o sa se uite la tine cu alti ochi fiul prof meu acum are un grad foarte mare pentru varsta lui (35) si a terminat profilul ss liceul miltar nu iti deschide nici o usa in plus fata de ss sau orice alt profil pur si simplu e o sinucidere curata sper sa imi asculti sfatul la liceu faci 6 ore fara sa te muncească cum o fac aia si ai timp sa mai stai si cu prieteni sau sa faci ce iti place