| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt mediile de intrare la liceul militar? Si este neaparat sa urmez liceul militar pentru a urma o cariera militara? De exemplu, ma pot duce in armata dupa terminarea unui liceu obisnuit?

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Bună. Unul dintre cele trei licee militare e la mine în oraș. Se intră destul de greu, trebuie să ai media în jur de 9.50, sau mai mult.
Asta nu știu sigur, știu că, de exemplu, dacă vrei să fii în domeniul poliției, nu trebuie neapărat să urmezi acest liceu, poți urma unul normal, și mai apoi să dai la Academia de Poliție...
La L.M. ai și un program greu, vii acasă la sfârșitul săptămânii, nu ai voie să ieși nicăieri, fără telefoane...