| SoulPain a întrebat:

Buna TPU am o intrebare:cum as putea crea un web site gratis si sa fie online (luand in vedere ca am experienta in c++, html, java script)

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un web site gratis poti face chiar pe un calculator al tau, instaland si configurand un Apache server pentru el.
Il vei putea accesa daca obtii IP fix de la provider-ul tau de internet, dar si mai bine daca cumperi/rezervi nume de site, pentru care configurezi serverul tau ca name server.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce experienta ai in html si js daca intrebi cum se face un site?

| SoulPain explică (pentru suntserios):

Pai am invatat online dar nu s-a precizat nimic despre asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu...scrie 000webhost pe "gugal".
Doar ca site-ul tau nu va avea ce domeniu iti doresti tu, pana nu platesti.
Exemplu, george.com.

| luciansr a răspuns:

Poti folosi weebly.com, este destul de bun, iar site-ul va putea fi accesat din Internet ca numesite. weebly.com.