| MдĐдLiNид a întrebat:

Am o intrebare despre facultatea de drept.
Vreau sa stiu pe ce trebuie sa ma axez la liceu pentru a ma descurca la facultate. Adica, ce materii de pe timpul liceului ma ajuta in timpul facultatii de drept. Pe ce merita sa ma chinui?

4 răspunsuri:
| Andi86 a răspuns:

Axeaza-te pe Limba Romana, Engleza/Franceza, Istorie, Economie.
Citeste multe carti.

| MдĐдLiNид explică (pentru Andi86):

Pai daca e asa, inseamna ca nu va fi cine stie ce tragedie pentru mine. Sunt materiile care imi plac, iar cartile sunt viata mea.

| MagdaLove a răspuns:

Mate-info pentru ca asta e folositoare in orice domeniu pe care il faci (de ex. fratele meu e inginer de mediu dar la liceu a facut mate-info)

| MдĐдLiNид explică (pentru MagdaLove):

Nu consider ca mate-info deschide multe usi. Pur si simplu nu consider ca mate-info e cel mai bun, asa cum se lauda. Si orice inginerie are legatura cu matematica. Si tatal meu e inginer.