| IAMNOTHERE a întrebat:

Am o intrebare destul de importanta dupa parerea mea si as dori un raspuns clar si concret nu presupuneri. Eu as vrea ca sa merg la NASA, deja stiu studiile de care am nevoie, dar nu stiu daca ma vor primi din cauza faptului ca eu am fost in spital de 2 ori pe tema suicide. Repet: nu vreau presupuneri, pereri etc. Vreau un raspuns clar, concret si detaliat.

2 răspunsuri:
| AlexandruTudor1888 a răspuns:

Salut, în primul rând aș vrea să iți spun că la nasa nu ajung decât cei mai buni dintre cei mai buni, adică teste peste teste in care trebuie să fii foarte bun pe lângă studiile de care ai nevoie, aici depinde doar de tine
Pe tema suicidului aș putea spune că nu vei reusi nimic in viata daca te gândești la acest lucru, nici daca vrei sa te faci spălător de mașini, nu iți vei putea pune țeluri mari sau de viitor deoarece suicidul ar pune punct(ar fi si o tragedie) tuturor lucrurilor posibile si imposibile, e ca si cum ai planuri ca maine sa te duci in parc să te plimbi să mănânci înghețată să vezi fete frumoase să asculți muzică și să mănânci o shaorma dar din pacate oricât de mult ți-ai dori să mai faci asta nu vei mai putea, "niciodată" mai tii minte ultima dată când ai savurat o bere rece si ți-a plăcut la nebunie? Nici asta nu vei mai putea face, într-o zi banală deschizi televizorul si se anunță un film super mega giga smecher care apare anul asta, iar altul apare la anul și tot așa ce vei face? Vei renunța să te mai bucuri de aceste lucruri? Din păcate ar fi o crimă să faci acest lucru, să te uiți în oglindă și să îi spui persoanei din fața ta ca vrei sa o ucizi, ca vrei sa ii iei dreptul la viață? Nu vreau sa te simți vinovat si nici să te mustrez dar vreau sa înțelegi gravitatea situației, imagineazati ca in momentul in care te uiti in oglinda cel pe care tu il vezi iți spune că vrea să trăiască din tot sufletul si ca ii este frica ca va pierde toate persoanele la care tine foarte mult, fii si tu mai narcisist, încearcă să iți arăți singur că poți fi puternic nu doar pentru tine dar si pentru ceilalti(familie) imaginați că copilul din tine vede un erou in cel care il protejează si ocrotește, fii tu acel erou
Sper ca te-am ajutat mai mult pe tema suicidului, asta a si fost intenția mea, mult noroc în continuare si cât mai multe succese!

| IAMNOTHERE explică (pentru AlexandruTudor1888):

Stiu cum va fi la nasa, am mentionat ca stiu cum va fi. Intrebarea mea era daca ma primesc, gen din cauza lucrului pe care l-am facut