| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare, pot face facultatea de drept si dupa un masterat in criminalistica pentru a deveni criminalista? (am probleme cu vederea si de aceea nu ma pot duce la Academia de Politie) ca banuiesc ca nu conteaza dioptriile la master...

2 răspunsuri:
| Anonimat2001 a răspuns:

Bai frate nu conteaza ca ai probleme cu vederea exista ochelari, sunt atati politisti cu ochelari ca nici nu-i pot numara pe degete. Cat despre intrebarea ta, da poti dar odata ce nu exista Facultatea de Criminalistica tu trebuie sa intri si la o academie de politie daca vrei sa te faci criminalist. Repet exista ochelari, lentile de contact iar daca ai probleme mari si ai miopie te poti opera cu laserul si scapi de tot, nu am habar ca costa dar operatia se face cu laserul si dureaza injur de 10-15 min

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Anonimat2001):

P.S : Nu ai nevoie de masterat! Cadrele M.A.I fac aceste studii superioare pentru salarii mai mari, sunt si politisti/jandarmi fara studii superioare dar sunt platiti mai prost. Sper ca te-am ajutat