| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am facut Facultatea de Drept, cu masterat în Criminalistică, pot sa lucrez in poliție?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu facultate + master te pot angaja din sursa externa ca ofiter. Singura MARE problema este ca nu prea angajeaza din sursa externa. Incearca la SIE sau SRI, ei sunt mereu in cautare de noi ofiteri.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se fac incadrari din sursa externa si indeplinesti conditiile cerute atunci poti depune cerere si poate te incadreaza. Urmareste pe site-ul oficial al MAI, se fac anunturi pentru aceasta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fii facut intr-adevar o facultate, mai ales cea de Drept, te asigur eu ca erai capabila sa-ti raspuzni la aceasta intrebare, singura.

evident, am gasit si minciuna ta, fiind de fapt o fetita de calsa aXI-a care bate campii pe aici:

Ia uite ce ne-ai spus in 30 Decembrie 2019:

"Buna! Sunt clasa a 11a si ma gandesc unde sa dau mai departe.Se merită Farmacia sau Medicina Dentară?"

In caz de esti mitomana, ia aminte la ce declari in trecut, ca nu toti suntem copilasi pe acii, sa credem tot ce scrii.
Uite aici arhiva intrebarilor tale:
https://www.tpu.ro/utilizator/abzywd/intrebari/

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Chiar nu imi trebuia parerea ta inutila!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-a placut ca te-am demascat?
sa vada si lumea, cum te faci singura de rusine!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Poate ai si alta treabă si te retin eu. Daca vrei răspunzi la intrebare, daca nu taci si îți vezi de treabă.

| sierra1 a răspuns:

Da, e o condiție necesară dar nu suficientă

| sierra1 a răspuns:

Păi ce facem, te-ai răzgândit?

"Dacă am facut Facultatea de Drept, cu masterat în Criminalistică"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te angajează, iar asta nu se întâmplă automat, doar pentru că ai acele studii.

| Eugen80 a răspuns:

Vei putea lucra numai ca sursa externa, adica fara grad sau ceva de genul.