| ArisDi a întrebat:

Eu vreau sa dau la facultatea de informatica din Cluj -UBB- si din cate am inteles examenul de admitere poate fi dat doar la informatica. Este adevarat sau trebuie si la mate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa-l dai si la matematica.
Matematica, este obiect de baza, la facultatile de Informatica, fara de care nu se poate face programare, software samd. Cum dumnezeu scrii un cod, daca nu ai habar de matematica si formule matematice?

| ArisDi explică (pentru Violleta2022):

Pe site.ul lor scrie ca proba este la alegere intre mate si info