| Diana_Maria_Coman_1994 a întrebat:

Am vrut să vă intreb o întrebare, care mă frământă de mult timp...
De mică am vrut să devin avocat, jurnalist sau actriță.
Nu știu, era o plăcere pentru mine.
Și acum imi doresc din ce în ce mai mult.
Si am vrut sa va rog dacă imi puteți da ceva sfaturi, unde credeți ca ar fi cel mai bine sa merg.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e suficient doar sa alegi meseria vietii doar dupa "auzite", ca suna bine sau se poate castiga bine.
Daca in fapt nu-ti va placea meseria astfel aleasa, atunci iti poatefi un chin s-o practici.
Multi au terminat /abandonat studiile visate, dupa care s-au reorientat in totala alta directie.

Mergi macar cate o zi la fiecare asemenea loc de munca, sa vezi despre ce e vorba "pe viu". Mai stai de voba si cu cei care fac aceste meserii.
Dupa ce-ti formezi o idee despre realitatea acestor meserii, vei putea alege singura.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt niste stickere pe temă:

https://douacadouri.ro/sticker-kit-antistres-p1524

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Tu trebuie sa stii cel mai bine pentru ce te potrivesti. Nu alegi facultatea in functie de ce spun niste straini pe net, unii avand doar bacalaureatul la activ, si ala luat pe oua si gaini, ci trebuie sa te gandesti la tine, la capacitatile si preferintele tale si in functie de ele sa alegi ce vrei sa faci.

| NYØ2002 a răspuns:

Fate acritrita la videochat stii cati bani iei?