| KagomePanda a întrebat:

As dori sa imi petrec vara in Bucuresti la neamuri si vreau sa ma angajez part-time cat stau acolo. Am 17 ani si nu locuiesc in Bucuresti. Daca nu am buletin de Bucuresti ma pot angaja? As dori niste raspunsuri detaliate si clare. Dau funda, multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca te poti angaja, bineinteles daca iti gasesti un loc de munca. De altfel, rudele la care stai, iti pot face viza de resedinta (flotant).

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa nu intampini probleme si sa ti se refuze angajarea, poti sa rogi rudele sa-ti faca intai viza de flotant acolo, apoi sa-ti cauti joburi.

| KagomePanda explică:

Fara viza de resedinta nu m-as putea angaja? E obligatorie?