| BarnyTheKoala a întrebat:

as vrea sa dau la academia de politie, insa care sunt avantajele si dezavantajele acestei meserii?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Prost platiti, legi care apara jegurile deci contra voastra, iti poti pierde viata in misiuni sau sa fii ranit, vei sta mai mult la munca decat cu familia. Pe foaie lucrezi 8 ore, strada, hotii, interlopii etc n-au stare si conform spuselor unui actual luptator SAS au avut misiuni de peste 18h dupa care ajungeau acasa apucau sa faca un dus si erau chemati sa intervina la nu stiu ce alt caz de urgenta. laughing. Daca-ti place meseria, va fi ok. Pe langa disciplina, putere psihica (foarte importanta, daca-ti pierzi calmul, cedezi psihic esti mancat), abilitati fizice ok, stare de sanatate tun.

| Staif a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ai raspuns si tu ca cei care lucreaza in strainatate: Nu veniti, ca nu e bine, lasati-ne pe noi sa castigam frumos, voi stati acasa si muriti de foame si frig.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Staif):

Ce ti se pare ca am scris aberant sau descurajator? Imediat caut videoclipul cu raspunsurile unui luptator SAS; + ai marturiile lui Godina de cand s-a facut "celebru" cand a povestit ce se intampla de fapt in acest sistem, cand chiar si el ca nu face parte din trupele speciale are momente cand e chemat de acasa de superiori. Pe foaie ai 8 ore de lucru, realitatea e alta. Sau esti copil si te crezi in filmele regizate de americani? Poftim si videoclipul:
https://youtu.be/qFwPVOAjynA Asculta cu atentie fiecare raspuns, nu e ca in filmele cu pac-pac. Sa-ti mai zic ca anul acesta au murit mai multi politisti "simplii" de la ordine, circulatie decat luptatori ANTI Tero sau cei din teatrele operationale de razboi? rolling on the floor plus, cati au fost batuti, injurati? Mai nou s-a scos limita de inaltime plus probele in locul lor s-a introdus traseul aplicativ (o mare aberatie, nu ca cele din trecut ar fi fost ceva wow) rolling on the floor Parerea mea ar fi urmatoarea: minim 1.75 ai 75kg unul din standardele incadrarii in MAI. Fete foarte putine (si care chiar sa-si merite locul, sa fie la birou caci in strada e sinucidere laughing ). Abia astept sa vad toti minionii de 1.70 ai 60kg scris pe ei "siguranta si incredere" cum si-o ia in bot de la vreun prostalau de 1.90 si 120kg beat si violent. Cred ca de abia atunci isi vot scoate din cap filmele astea.

| Cosmin183M a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Poftim Politia Romana castiga putin!? nu este adevarat Armata castiga putin.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Cosmin183M):

Daca ti se pare ca e ok sa-ti risti viata pentru 2000 de lei e problema ta. Un general in armata ajunge la suta de milioane; e putin? Nu. Revenind la realitate, da, ambele castiga putin.

6 răspunsuri:
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua. Iata un articol care va va fi de ajutor!
Va dorim mult succes!
http://www.academiadepolitie.com/......-a579.html