| DeeaDede1010 a întrebat:

Polițist \ Avocat? Care sunt dezavantajele si avantajele acestor meserii?

5 răspunsuri:
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Avantaj : Esti mai respectat in societate si ai o viata mai plina de actiune, de peripetii, in cazul meseriei de politist
Dezavantaj tonguerogramul haotic care te poate bulversa
Pana la urma este alegerea ta

| Pizzaislife a răspuns:

Ca politist exsista mai multe riscuuri si cred ca e mai prost platit dar intri repede in dominiu ca avocat ai multi bani dar intri foarte greu in domeniu

| Alexandru216 a răspuns:

Avantajul de polițist este ca te distrezi mult(cel puțin eu m-as distra) Dezavantajul este ca nu poti sa dormi destul de mult din cauza infracțiunilor sau crimelor Dar ca avocat avantajul este ca primesti multi bani simplu, iar eu cred ca nu este vreun dezavantaj.

| Clorox a răspuns (pentru Alexandru216):

Simplu? Tu iti dai seama ce vorbesti? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru216):

Ai vorbit numai prostii.