| SininghStar a întrebat:

as vrea sa imi aiu o slujba, dar chiar nu stiu care. ma-si face chelnerita la un restaurant, dar nu prea sunt de acord. oricum vreau neaparat o slujba care sa iti dea multi bani ca salariu pe luna sau ceva.

Răspuns Câştigător
| MicaPufosenie a răspuns:

Lucrator bucatarie (spalator vase mari), Contracte de munca in Grecia/Cipru 2012, Hoteluri, Ingrijire batrani (700 EURO)...Cam atat, sper ca te-am ajutat big grin

| Rony23 a răspuns (pentru MicaPufosenie):

700 daca ai noroc, in general solda e de 500E - 480E

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa castigi multi bani, trebuie sa stii sa faci ceva cu adevarat valoros. Daca vrei sa faci o munca cu calificare redusa, gen chelnerita, vei castiga, inevitabil, destul de putin.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Toti doresc o slujba platita bine, dar nimeni nu face nimic pentru a o obtine. Eventual gasesc cate una temporara, fara nici o garantie ca va dura.Pentru o slujba bine platita trebuie si o pregatire temeinica intr-un anumit domeniu, si ceva diplome. Apoi trebuie facuta dovada competentei pe post.

| unul1 a răspuns:

Daca vrei multi bani pe luna in Romania si nu esti calificata poti practica cea mai veche meserie din lume. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| danteewerr a răspuns:

Păi hai să mergem in Spania sau in franta sau in Germania! Facem bani, dacă ești un tip isteț, corelat cu mintea mea, poate facem lovele la greu!

| Ovidiu_Andrei_1994 a răspuns:

Daca vrei salariu bun cauta in strainateate... aici nu o sa ai mai mult de 1000 de lei