| SpikeSpigel a întrebat:

ma cam bate gandul sa plec din tara, eventual in Germania, nu pe termen lung. un an sau doi. Vreau sa strang bani ca mai am de ridicat inca un etaj la casa si nu mai am bani, si as vrea sa stiu, la un salariu mediu, sa zicem in jur de 1500e, cat imi ramane in mana(adica pe care sa i pun pentru etaj intr-un cont fara sa ma ating de ei). asa, deci, daca stie cineva, la un salariu de 1500e, fara rasfatat, o singura persoana, cam cat credeti ca as putea sa economisesc intr-o luna?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Jumate se duc din prima pe chirie si alte facturi. Vreo cateva zeci pe transport si vreo 2-300pe mancare in cel mai fericit caz. Daca strangi rau de tot cureaua poate ramai cu 500

| venividivici2017 a răspuns (pentru suntserios):

Si ce viata mai e aia apoi?

| suntserios a răspuns (pentru venividivici2017):

Pai intreaba l pe el, el pleaca nu eu

| mugurete a răspuns:

In jur de 700 sau 800 daca mananci decat paine si nu fumezi