| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

as vrea sa ma duc in martie anul viitor la armata, merita sa ma angajez ca si soldat gradat profesionist (SGP) si cum e salariul, liberele si daca trebuie sa mai fac studii pe langa liceul cu bacul luat pe care le am?

1 răspuns:
| AndrP a răspuns:

Salut!
Nimeni nu-ți va zice un salariu exact.
Dacă vrei să știi liberele și ce salariu vei avea ca SGP du-te la armată și o să afli cu exactitate.
Dacă spui că ai bac-ul luat, poți face o școală de Subofiteri si poti intra ori la MAPN ori in MAI.
Îti zic de acum că în MAI se plăteste mai bine.