| ANONIM10000000000 a întrebat:

As vrea sa stiu ce poti ajunge dupa ce termini o facultate de biologie... Si care este cea mai buna facultate de biologie din tara. FUNDA!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania cele mai mari sanse le ai in invatamant, in afara probabil sunt posturi interesante in cercetare

| neutrino a răspuns:

Unii devin biologi, altii filozofi iar restul ...someri.

| jeek0 a răspuns:

In teorie poti deveni cercetator, profesor, biolog la vreun cabinet medical, dar in practica cel putin in Romania multe sanse nu cred ca ai. incearca la al. i. cuza, Iasi