| RalucaTyan a întrebat:

As vrea sa stiu daca media de admitete la facultate se mai calculeaza si media din clasele 9-12.

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut! La drept si parca la medicina se da examen.La celelalte se intra cu media de la BAC + media 9-12. Daca ai indoieli, intra pe Edu.ro si gasesti acolo. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se iau in calcul decat, eventual, in cazul unor medii de admitere egale (pentru departajare)

| Diaconescu_Albertina_1992 a răspuns:

Depinde de facultate, cel mai bine e sa iti mentii mediile ridicate pentru ca nu poti stii ce legi se mai schimba. La unele facultati se intra pe dosar si da, ai nevoie de medie!