| MysteriousGirl244 a întrebat:

Astazi am primit o veste destul de neasteptata : SUNT ELEVA DE SERVICI! Nu imi fac probleme in legatura cu curatenia clasei ci de disciplina. Am mai fost sefa clasei, si tot nu am mai reusit sa fac liniste... As dori ca sa fim o clasa linistita si de aceea nu stiu cum... Incerc toate metodele dar nu se poate! Si partea proasta este ca am fost luata prin surprindere! Va rog ajutati-ma! Dau funda la cel mai bun raspuns happy.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca nu reusesc profii mereu sa faca liniste nu prea stiu cum ar reusi un elev sa faca asta - poate doar sa le spui ca cine face galagie cumpara cate o sticla de suc la fiecare din clasa? laughing Sau cine face galagie face 1 saptamana o chestie nasoala in clasa - aduna gunoiul dupa ore, sau este ascultata toata saptamana, sau ceva de genul asta, dar trebuie sa vorbesti despre asta si cu profii, sa fie de acord si sa puna in aplicare conditia/amenintarea respectiva.

| MysteriousGirl244 explică (pentru mixxjim):

Multumes,o sa incerc face si astawinking.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Uite aici atributiile elevului de serviciuhttp://clasamea-sm.ucoz.ro/index/atributiile_elevului_de_servici/0-22
Elevii stau linistiti atunci cand sunt ocupati cu ceva si motivati sa faca lucrul respectiv. Adica poti sa le dai ceva de lucru, de gandit. Oricum, daca este galagie nu este vina ta.Este vina fiecarui elev ca nu se comporta adecvat.Tu vei colabora cu seful clasei.Nu este de una singura in ziua in care esti de serviciu.

| MrsSunshine a răspuns:

Intr-adevar o veste neasteptatalaughing)