| moniii5 a întrebat:

Avand in vedere ca sunt la liceu,profilul uman,ce facultate mi-ati recomanda? Imi place foarte mult engleza si geografia si mi-as dori sa lucrez in strainatate.M-am gandit la facultatea de limbi straine,dar nu stiu ce sa zic,cred ca e o pierdere de timp(o limba poti sa o inveti ducandu-te si la niste cursuri, nu neaparat facultate si engleza stiu aproape bine).

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă o privire aici, www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te faci profesoara..de engleza sau geografie..Sau ai putea ghid turistic.Bafta:*:*

| Deliiiia a răspuns:

Facultatea de limbi sau de geografie. Profilul tau nu iti da, din pacate, o varietate de alegeri, mai bine ar fi la limbi si astfel poti preda ore particulare pentru a mai face ceva bani in plus. Succes!

| moniii5 explică:

Avand in vedere ca imi place foarte mult aviatia,imi place sa calatoresc,imi place engleza,vreau sa lucrez in strainatate,m-am gandit la stewardesa...dar am observat ca este o concurenta foarte mare pentru acest job, in plus daca fac facultatea de limbi straine(engleza-germana) as avea mai multe sanse.O facultate tot trebuie sa o fac, nu stau pe baza asta, in plus, scoala de stewardese costa 3500 de euro fara vreo garantie ca ma pot angaja undeva.

| moniii5 explică:

Si nu, profesoara chiar nu vreau, poate in strainatate, dar, nu pe un salariu de **** in tara.

| CristinalovesEminem a răspuns:

O alta varianta ar fi sa dai la Jurnalism. Si eu tot la uman sunt si imi place engleza,dar nu ma gandesc la Facultatea de limbi straine, pentru ca, asa cum ai zis si tu, ar fi o pierdere de vreme. So, ai putea sa iei in calcul si jurnalismul.

| MrUnknown14 a răspuns:

Si eu sunt la profil uman si termin anul acesta, ei bine trebuie sa te gandesti la o meserie care iti place si la care te pricepi...vei gasi facultatea specializata pentru meseria respectiva