| maraa957 a întrebat:

dau funda ..As vrea sa stiu care facultate ar fi buna pentru mine, avand in vedere ca vreau o meserie de viitor si sunt la profilul filologie. Mie mi-ar placea jurnalismul sau facultatea de limbi straine (as opta pentru coreeana pentru. ca imi place foarte muult si am inteles ca poti ajunge sa lucrezi in ambasade..Adica ce faci mai exact in ambasade? Mentionez ca imi place foarte mult lb. romana, engleza si sunt o fire comunicativa. Ce facultate credeti ca e mai avantajoasa? Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| alepunky a răspuns:

SALUT! eu te sfatuiesc sa mergi la facultatea de limbi straine deoarece acestea te vor ajuta mereu oriunde ar fi stiu de la o prietena ca acolo este foarte bine si nici examene nu ai pana peste cap. dupa terminarea facultatii poti opta pentru ambasada coreeana care este foarte renumita si unde se castiga la greu FUNDA?happy

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pai, iti recomand sa faci ce iti place. Du'te la facultatea de jurnalism. Ar fi cea mai buna optiune aici in tara... Daca vrei sa mergi si prin afara, du'te la limbi straine.

| Sadop a răspuns:

Poti face Facultatea de Litere, Jurnalism, Actorie, Limbi Straine.
Toate sunt bune daca ai la baza limbile straine si romana.
Bafta!

| mikmikuta a răspuns:

Limbi straine clar... Este un profil pe care il poti practica oriunde in lume asta, spre deosebire de filologie unde numai in Romania te poate ajuta.