| anonim_4396 a întrebat:

ca sa ma fac politista dp liceu trebuia sa ma duc la breaza sau la campina dar nu m0am dus. dupa liceu unde ma pot duce? funda + voturi

3 răspunsuri:
| seby005 a răspuns:

Sal. Asta depinde de tine ce fel de politista vrei sa devi, poti sa devi subinspector pentru asta trebuie sa te inscri la academia de politie sau agent unde indicat este sa mergi la Campina PA

| bianca9422 a răspuns:

Buna!

la breaza este liceul militar
trebuia sa treci prin niste probe pentru admitere
daca intrai era floare la ureche pentru ca dupa ce terminai numai dadeai niciun examen nimic erai deja subofiter

in cazul in care faci liceul in alta parte dupa liceu mergi la campina si dai examen pentru a deveni subofiter

daca vrei grade mai inalte pori merge la academia de politie dar acolo e ceva mai greu...

daca mai ai nelamuriri lasa-mi mesaj privat :*

| camy1994 a răspuns:

Pai daca vrei poti da la Academia de Politie "Al.Ion Cuza"sau la Campina nu conteaza depinde de ce iti doresti tu si desigur daca ei la academie