| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cand cresc mare as vrea sa devin lunetist, si nu stiu in ce tara sa ma duc. Eu m-am gandit in usa in navy seals snipers dar am auzit ca trebuie sa ai cetatenie si alte chestii. Dar daca m-as duce acolo sa ma inrolez as avea vreo sansa? Si daca nu unde? In ce tara?
Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Lucrurile se schimba de la un an la altul.Pana cresti mare vezi-ti de invatatura. Daca vei fi un bun specialist te vei putea inrola oriunde.

3 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Hah pina o sa cresti o sa-ti treaca pasiunea de lunetist
in rusia e f. rau, in ro nu prea cunosc
cit despre SUA e simplu de tot
faci 1 an serviciul militar in SUA si ai cetatenia in buzunar, apoi faci ce vrei

| klawdiw a răspuns:

Du-te in rusia acolo vei putea deveni un sniper in S.R.I. SI TE POTI INROLA DACA AI O CONDITIE FIZICA FOARTE BUNA SA FI RAPID SI SA POTI ALERGA MULT. Daca chiar vrei sa devi asa ceva sa stii ca e foarte periculos dar daca chiar vrei axeaza-te pe asta. Funda?

| TeoDrg a răspuns:

Daca vrei sa ai cetatenie acolo trebuie sa ai minimum 3 ani locuiti.In navy seals snipers poti sa intrii daca ai o construcite fizica buna acuma depinde de tine si trebuie sa stii sa vorbesti fluent engleza.Mai bine stai la noi in Romania si poti sa te duci la SPP bine dupa ce faci o academie de ofiter/sub ofiter depinde ce grad vrei.