| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cand voi fi mare as vrea sa fiu lunetist in us navy seals. Daca m-as duce acolo as avea vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu fiindca nu esti cetatean american sad

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Ăia nu fac lunetişti din naţii inferioare.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suntem natie inferioara, ei ne baga asta in cap si noua ne intra bine deocamdata. Din europa a scos de 1000 de ori mai multi inventatori pe cat si artisti decat vor avea americani, singura diferenta este ca toti au plecat in Amrica datorita razboiului din europa. Oricum americani nu sunt o natie, cele 13 coloni engleze au "pornit" America nu altcineva, cand ameri-indieni nu stiau nici cum sa puna mana pe sabie si traiau cu 1700 de ani in urma europenilor... America in momentul de fata doar umbra Americi din ani 60.
Toate astea sunt parerile mele, nu le lua ca atare, crezi ce vrei, dar romani nu sunt natie inferioare, doar comunismul ne-a dus acolo...

| anonim_4396 explică (pentru MineIsLikeABridge):

Suntem o naţie inferioară, cu o istorie jenantă.
O naţie care, iată, permite unora să aibă păreri când nu ştiu să scrie bine sau să facă pluralul în I.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ce vrei, dar nu vorbi la plural si daca vorbesti de isotorie jenanta, uitate la cate "victori" au avut francezi...

| anonim_4396 explică (pentru MineIsLikeABridge):

Uita-te se scrie uită-te.
victori se scrie victorii.
francezi se scrie francezii.

După cum spuneam, habar nu avem să scriem, dar emitem păreri. Una peste alta, francezii sunt ăia la care ne ducem noi să cerşim.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeste la singular... ca eu nu ma duc sa cersesc de la nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti.Si eu ma duc in acelasi loc. Cetatenia americana o iei in 2 ani daca ai green card ( se elibereaza de la US Navy sau US Army) Nu mai te lasa prostit de toti astia care vorbesc pe aici.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Crede-ma ca stiu cat de nasol este sa te simti nascut in locul nepotrivit sad (pentru ca nu iti poti implini visurile in Romania)