| biutsa22 a întrebat:

care este salariul unui prezentator? as prefera un raspuns sigur. de la o persoane care se pricepe in domeniu happy

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Ma gandesc ca te referi la salariul unui prezentator de emisiune tv. Un raspuns sigur nu exista (am lucrat ca moderator vreo 2 ani) dar salariul difera de la televiziune la televiziune. Singurul lucru care nu difera in general e barter-ul (in general hainele pe care le porti sunt sponsorizari si ramai cu ele, dar si aici tine de intelegerea dintre posturi si sponsori). Un salar incepe undeva de la 1000-1500 Ron si poate ajunge pana pe la 3-4000Euro lunar dar acele cazuri sunt rarisime. In afara de Protv si Antena(mai ales Antena 3) care ofera salar mare, restul posturilor au in general un salar fixat mult sun 1000euro lunar, nu e tocmai atat de idilic pe cat pare dar desigur, exista si multe avantaje.

1 răspuns:
| Liviu_2019 a răspuns:

Vad ca TheAce ti-a dat un raspuns destul de detaliat si pare in tema.
Dar eu unu stiam ca marii prezentatori de emisiuni precum Simona Gherghe, Morar, Capatos, Madalin Ionescu au cam 10.000 euro pe luna. Morar cica ar avea 15.000 de euro. Stiu ca am citit prin ziare. Dar astia lucreaza la Antena 1, Pro TV, Antena 3 care platesc bine. La celelalte canale probabil ca salariile
sunt mai mici deoarece si audienta este mai mica.