| EllaAndreea1655 a întrebat:

Care este salariul unei persoane ce lucrează în domeniu IT?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Undeva intre o mie și o sută de mii

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce face. De la cateva mii de lei la cateva mii de euro

| Frank51 a răspuns:

De la 2500 lei în sus.

| isemilia a răspuns:

Depinde. Lucreaza part-time sau full-time? Are experienta sau e incepator? Aici vorbim de programatori sau si de alte persoane (in general lumea la asta se refera, insa sunt si alte posturi)? E bun in domeniu sau e mediocru? Lucreza la o multinationala sau e freelancer? Sau altceva? Sunt multe variabile. In general, peste medie, mai ales dupa ce persoana aceea capata si experienta. (media fiind salariul mediu al persoanelor cu un nivel de experienta asemanator) Desigur, conditia e sa nu fii programator de duzina. (adica sa copiezi cod de pe stackoverflow toata ziua si sa nu ai hanar ce faci, sa vrei doar banii fara sa ai o pasiune)

* ca idee, te poti uita la joburi (unele specifica o suma aproximativa) sau pe diverse site-uri (in general apar salarii pe care fosti angajati le-au avut, pe anumite roluri)

Răspuns utilizator avertizat
| darctron a răspuns:

I'm just de 3000-4000 de euro dacă ai ghinion