| Hardy410 a întrebat:

Ce facultate ar fi cea mai adecvata pentru un licean pasionat de limba romana și geografie?
As înclina spre Jurnalism, fiindcă mi-ar plăcea sa fiu redactor/analist sportiv, dar nu cred ca as reuși deoarece sunt o fire mai introvertita și nu am avut calculator pentru a lucra în programe din cauza situației financiare din familia mea.

Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

Eu zic să urmezi ceva ok, util. Dacă îți place geografie poți merge la Turism vorbești in continuu cu oameni, prezinți locuri frumoase, este ok.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cea de litere dar mai usoara este cea de geografie.