| Robertoindark a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare pe care o are cam toata lumea, fiind in clasa a 11-a m-a gandesc deja la o facultate care sa fie usa viitorului meu. Sunt la profil Filologie si ma descurc cel mai bine la Romana, Geografie, Sport si in a lua decizii, adica ma gandesc mereu de doua ori inainte sa fac ceva si sunt foarte calculat. Ce facultate mi-ati recomanda? ( Inafara de litere sau drept, ma refer la o facultate gen jurnalism, deoarece fiind arbitru stiu cam tot ce trebuie stiut despre sport, iar ceva de genul jurnalism sportiv mi-ar placea) Deci; ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Ce mai mare prostie să asculți recomandările altora.Și e puțin aiurea că nu știi în clasa a XI-a ce facultate vrei să urmezi.
Dacă mă întrebi pe mine, jurnalismul mi se pare o prostie, îmi displace total(și mi se confirmă când le aud pe jurnalistele Mara Bănică și Adriana Bahmuțeanu pe care le detest).
Tu ești singurul care alege ce face cu viața lui.
Oricum nu îmi explic de ce ai exclus Facultatea de Drept...
Și eu sunt la filologie, dar eu dau la Drept și mă îndrept spre avocatură.
Succes!

| Robertoindark explică (pentru Doηηa):

OK, asa am zis si eu, dau la drept, parintii ma sustin 100% si au potenta financiara sa ma sprijine cu 50.000 sau mai mult (euro) ca sa prind un post, insa asta nu e o meserie super buna, oricat de multa experienta ai avea, trebuie sa inveti mai multi si mai mult. Imi propun sa am un viitor linistit laughing

3 răspunsuri:
| Mihaitza009 a răspuns:

Aici tu decizi ce meserie si ce facultate vrei sa urmezi eu zic ca e super bine sa fi jurnalist sportiv + ca se castiga bani buni si e o meserie cautata

| wasambi a răspuns:

Cica ``jurnalist sportiv facultate cautata``. laughing Nu este adevarat. In principiu, trebuie sa faci ce-ti place. Stiu eu, drept sau ceva de geografie... Ar fi ceva sa ajungi profesor de geografie, si mai mult probabil decat jurnalist. big grin