| alexandramara a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de bibliotecar? Pentru a fi trebuie sa faci o facultate de limbi straine,limba romana sau istorie, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| eelena1797 a răspuns:

Buna. Am o prietena a carei surori se angajeaza ca bibliotecara si nu a facut facultate si nici nu stie limbi straine. Cred ca e de ajuns sa iti placa sa citesti si sa fii in stare sa recomanzi ceva bun de citit unor tineri dezorientati ca mine laughing

| eelena1797 a răspuns (pentru eelena1797):

Si am inteles ca ii va da un test, nu stie inca despre ce e vorba

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a fi "bibliotecar" NU este necesar ( în mod obligatoriu ) să faci o facultate :)

Este specializarea "Bibliotecar-documentarist" în cadrul unui Liceu Pedagogic - vezi detalii la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/articles/c357/

Toate cele bune!

| zeBraJaM a răspuns:

Unchiu meu a devenit bibliptecar pe pile..are relatii peste tot. Dar daca tu nu ai..am impresia ca trebuie facultate speciala pentru asa ceva. P.S iti recomand sa lucrezi la un spa.