| rapgirl123 a întrebat:

Ce profesie as putea sa am daca urmez Academia de politie la arma de drept si unde as putea profesa? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dacă termini Academia de Poliţie automat eşti repatizat pe un post la unul din IPJ-urile din ţară, în funcţie de specializare.
De exemplu, dacă eşti la drept poţi fi repartizat la Investigaţii Criminale, Investigare Fraudelor, Rutieră sau Crimă organizată, asta poţi afla doar la sfârşitul Academiei.
Eşti obligată să lucrezi minim 5 ani în sistem, după care poţi da examen să devii procuror ( fără INM) sau poţi să te reorentezi.
Baftă!

| rapgirl123 explică (pentru Sadop):

Multumesc mult :*

1 răspuns: