| iuliana24 a întrebat:

Daca esti fata te poti angaja la pompieri? Daca da, ce trebuie sa fac ca sa ajung acolo?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca nu participa efectiv la stingerea incendiilor, multe femei lucreaza la departamentele arondate pompierilor: SMURD, birouri, bucatarii, etc.
Pentru fiecare post exista diferite criterii de indeplinit pentru angajare.
Relatii: la pompieri. happy

| iuliana24 explică (pentru Bula):

Iti multumesc! Trebuie sa stiu si o limba straina?

| Bula a răspuns (pentru iuliana24):

Nu stiu daca e criteriu limba straina, dar presupun ca ai invatat atat la scoala sa poti dialoga cu pacientii SMURD-ului, sau cu altii, la nevoie.

| iuliana24 explică (pentru Bula):

Da, mi-ai fost de ajutor. Mersi!

| DovleacTurbat a răspuns:

Sunt femei in teatre operationale de razboi, in SIAS dapai la pompieri happy. Ai de dat niste probe sportive, probe scrise (probabil) plus sa te incadrezi intr-un barem (daca exista) gen la politie inaltimea minima la fete e 1, 65. Poti gasi mai multe informatii pe site-ul lor.

| Ghost963 a răspuns:

Sigur ca poti.http://www.scoaladepompieri.ro/
Vezi aici, dar daca n-ai chef sa citesti asta iti zic ca trebuie sa dai un examen sportiv.