| Mariushgv a întrebat:

Daca esti politist poti sa te transferI la pompieri?

Răspuns Câştigător
| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Salut.Da se poate.Eu stiu pompieri de la mine din judet care sau transferat la politie chiar daca sunt inspectorate diferite tot in cadrul MAI sunt incadrati(in MAI sunt: pompierii, politia, jandarmerie).Ti-am raspuns pentru ca eu sunt pompier voluntar in cadrul IGSU iar cand sunt pe interventie mai aud si chestii din astea cu transfer.Deci se poate doar sa ai obtinuta diploma de bacalaureat si sa ti se aprobe transferul.Succes!

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

De la politist la pompier merge, dar de la pompier la politist, nu! Politist fara transfer.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai cum, politia apartine de MAI si pompierii de ISU (inspectoratul pentru situatii de urgenta), sunt structuri diferite si lucruri total diferite. Chiar daca ISU este o structura subordonata ministerului afacerilor interne.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci sunt profesii diferite.

| anonima182000 a răspuns:

Daca dai foc la școala de politie

| radutoby a răspuns:

Esti prost informat.