| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Daca urmez o facultate in cadrul Universitatii Bucuresti, am dreptul de a da examenul de licenta in cadrul altei universitati din tara ( specializarea ramanand aceeasi )? Daca da, pe diploma de licenta, care din cele doua universitati v a fi precizata? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Da. se poate, iar pe diploma va aparea numele ultimei institutii in care ai invatat. Ceea ce e grozav, pentru ca ai sansa sa faci master afara, la o universitate prestigioasa iar pe diploma nu va aparea facultatea de la noi. Mult succes!