| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Daca urmez o facultate in cadrul Universitatii Bucuresti, am dreptul de a da examenul de licenta in cadrul altei universitati din tara ( specializarea ramanand aceeasi )? Daca da, pe diploma de licenta, care din cele doua universitati va fi precizata?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Pe diploma va aparea mereu universitatea care elibereaza licenta, in speta ce la care dai licenta.
Dar nu poti face permutari de genul dupa bunul plac, trebuie urmata o procedura si implica moive bine intemeiate. Nu-i usor de gasit motiv pentru care nu poti fi 2 zile-n Bucuresti dar poti fi in Targu-Jiu.