| ingerultau01 a întrebat:

Sunt studenta in cadrul facultatii de stiinte economice specializarea cig si as dori ca dupa terminarea facultatii sa urmez o alta facultate aceea de drept la Bucuresti numai ca as opta spre cursuri la id am inteles ca e diploma de licenta nu scrie daca ai urmat cursuri de zi fr sau id daca as vrea sa devin procuror ar trebui sa urmez cursurile de zi?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta forma cursurilor, importanta este diploma si cum ai invatat. Oricum, dupa terminarea facultatii de drept, pentru a ajunge procuror, trebuie sa reusesti la examenul de admitere la INM, sa faci 2 ani de cursuri aici, sa reusesti la examenul de absolvire, sa faci 2 ani de stagiatura si apoi sa reusesti la examenul de definitivat.