| Nelly07 a întrebat:

Daca vrei sa intri la liceul Emil Racovita trebuie sa dai bilingv-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are treaba stiintele naturii cu bilingvul. Se da test la o limba straina daca iti doresti sa intri la profil bilingv.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa dai bilingv doar daca vrei la un profil care e bilingv. De obicei filologia e bilingv si un profil de mate-info.

| Bondarel99 a răspuns:

Doar daca e profil bilingv.

| Nelly07 explică (pentru Bondarel99):

A, deci pot da pe stiintele naturii si fara sa dau bilingv?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Nelly07):

Testul pentru bilingv se da doar daca mergi la un profil bilingv. Exista si profil de stiinte ale naturii bilingv la unele licee, dar atata timp cat nu se specifica, inseamna ca nu ai de ce sa iti faci griji.

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt mai multe licee cu aceasta denumire.Tu la care te referi?

| Nelly07 explică (pentru BlackRose03):

O fata mi-a zis ca daca vreau sa intru la Emil Racovita (pe stiintele naturii) trebuie sa dau un test de bilingv

| Nelly07 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos! Acum m-am convins, fata aceea m-a derutat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nelly07):

Nu are treaba stiintele naturii cu bilingvul. Se da test la o limba straina daca iti doresti sa intri la profil bilingv.

| BlackRose03 a răspuns:

Voiam sa spun ca sunt mai multe licee cu denumirea de Emil Racoviță.
Tu despre care liceu vorbesti? Din ce oras?

| Nelly07 explică (pentru BlackRose03):

Brasov

| BlackRose03 a răspuns (pentru Nelly07):

Ce coincidenta.Si eu tot din Brasov, clasa a 8-a si vreau sa intru la acest liceu(daca nu reusesc la Mesota).
Nu, pe stiinte ale naturii nu trebuie sa dai bilingv-ul.
Doar daca mergi pe stiinte sociale unde trebuie dat la engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita. Deci nu trebuie sa iti faci griji...Nu i nimic de speriat. Succes!

| Nelly07 explică:

(P.S. Daca vrei sa mergi pe stiintele naturii)