| MoreFun a întrebat:

Eu as vrea sa ma duc la liceul de arte ( la desen ) dar nu stiu ce cariera sau ce colegiu as putea urma dupa asta. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Dacă ești talentat e o idee bună. Poți să te înscrii la arte plastice, devii artist plastic, pictor, sculptor, poți să faci ceramică, sau tapițerie, câștigi din lucrările tale. Poți să faci secția foto video, și să devii artist fotograf, sau să faci design comercial sau design industrial, sau design grafic pentru site-uri pe net, design pe computerizat. Alții fac secția de restaurare și se ocupă de restaurat biserici, icoane. De asemenea poți să faci secția de pictură bisericească și se câștigă bine și din asta.

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Arhitect (dacă ştii mate) sau designer(interior/vestimentar). Ori pictor/sculptor(dar nu se câştigă prea bine).Cam atâta ştiu eu pentru desen. Cu alte profile poţi deveni: actor, regizor, fotograf.

| LorennaAlexandra a răspuns:

Daca termini si o facultate, poti deveni pictor sculptor sau arhitect.Si vei fi platita bine.(verisoara mea e la liceul de arte)

| MoreFun explică (pentru LorennaAlexandra):

Daca verișoara ta are id ai putea sa mi-l dai? M-ar ajuta cu mult. happy

| deny_9402 a răspuns:

Pai ai putea arhitect happy