| anonym000000 a întrebat:

Imi cer scuze daca am gresit categoria.
Deci am terminat saptamana trecuta liceul 12 clase, si am decis sa ma angajez inca nu am primit diploma de 12 clase si atestatul de calificare in domeniu care l-am facut. am gasit pe net un anunt in care cauta de lucru muncitori necalificati in tamplarie.
intrebariile mele sunt :
1. cu ce se ocupa in tamplarie
2. as putea sa ma angajez daca inca nu am primit diplomele?
3. cat de greu este? daca nu am calificare. si nu am mai lucrat in acel domeniu?

Răspuns Câştigător
| vSpy a răspuns:

1. Tamplarie - Depinde, poti sa faci si mobila etc. Se ocupa cu lemnul.
2. Mai bine ar fi sa iti iei diplomele dupa sa te duci sa te angajeze.
3. Depinde daca vrei sa te tii de treaba inveti repede, s-ar putea sa faci cateva saptamani asa zisa"practica" sa vezi cum sta treaba. Eu zic ca este usor si eu la scoala fac cam acelasi lucru. Daca ai masinariile corespunzatoare trebuie sa fi atent si sa ti de lemn restul face masinaria dupa cum ai setat tu. Funda?

2 răspunsuri:
| Bogusus a răspuns:

Am postat eu niste filmulete cu tamplarit pe Youtube! E foarte usor! Da un click aici si convinge-te:
http://www.youtube.com/user/TheBlockowood