| BoOoMbOnik a întrebat:

Anul acesta am terminat liceul. Am absolvit Colegiul Economic Costin C. Kiritescu din Bucuresti, profilul turism. Am primit diploma de calificare tehnician in turism si atestatul tot calificarea tehnician in turism. Intrebarea mea este daca stiti daca m-ar angaja cineva sa lucrez intr-o agentie de turism din Bucuresti tinand cont ca am aceste diplome dar abea iesita de pe bancile scolii nu am experienta in domeniu doar aceasta calificare si experienta capatata la stagiile de practica din liceu. Multumesc!

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

E un pic greu draga mea sa te angajezi fara experienta.M-am confruntat de aceeasi problema cand m-am angajat prima oara, doar ca pe alt domeniu.

Ti-as recomanda ca inainte sa te duci cu un CV, sa mai faci niste cursuri de calificare in domeniul tau.Pentru a compensa lipsa de experienta.

Succes!