| ingerashyulyana a întrebat:

Am si eu o intrebare. Diplomele de clasa a 12-a nu se mai elibereaza? Am terminat scoala in anul 2014. Diploma de bac am primit-o dar diploma de 12 clase nu am primit-o? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU primeşti "diploma de 12 clase"!
Primeşti un "Certificat de absolvire a liceului" - dacă se ia în considerare că, în 2014, era în vigoare H.G. nr. 749/2013 - vezi Art. 2 lit. g de la linkul :
http://lege5.ro/......niversitar

Sau, dacă ( acum ) ţi se vor elibera actele prevăzute de H.G. nr. 577/2015, atunci vei primi o " Diplomă de absolvire a liceului însoţită de foaia matricolă" - vezi Art. 2 alin. (1) lit. i de la linkul :
http://lege5.ro/......niversitar

Mergi la Secretariatul liceului absolvit şi soliciţi aceste acte...

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Ba da se eliberează trebuie să mergi la secretariatul de la liceu și să o ceri.

| ingerashyulyana explică:

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru ingerashyulyana):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!