| jurnalul a întrebat:

Buna TPU.Imi doresc sa aflu ce nivel ISCED au asistentii medicali generalisti din Romania care au absolvit o facultate care dureaza 4 ani, cum ar fi UMF.Acest nivel ISCED este scris pe spatele documentului "Suplimentul Europass la certificatul profesional(*)".In linkul atasat in paranteza ( https://www.google.ro/......ps?/search ), veti gasi o imagine in care ISCED este scris pe spatele certificatului la sectiunea - "5.Statul oficial al certificatului", in al doilea paragraf - "Nivelul certificatului ( national sau international )", iar in aceasta imagine ISCED este 4. Dau funda celui care ma ajuta.Multumesc mult de tot.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Http://www.anc.edu.ro/......_final.pdf
dupa cum scrie pe aici ar fi nivel ISCED 5 sau 6, functie de existenta sau nu a diplomei de licenta.
Oricum nu sunt specialist, intreaba la AJOFM sau la un centru Europe Direct din orasul tau.