| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de Administrație Publică și la cea de Agronomie se face matematică/chimie (materii specifice profilului real) la un nivel avansat? Adică, cineva care a terminat la profil uman s-ar putes descurca la facultățile acestea? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La agronomie se fac multe materii bazate pe mate și fizica, chiar și chimie pentru ca de acolo ieși inginer. La administrație sunt chestii mai mult teoretice, matematica vei găsi la materiile de economie.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Bondarel99):

Ok. Merci. Cu Agronomia m-am cam lămurit. Dar la Administrație publică sunt unele cursuri de economie politică/management financiar. Crezi că m-aș putea descurca, având în vedere că nu am cunoștințe în matematică decât cele din generală?

| Bondarel99 a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Nu sunt mai grele ca cele de la inginerie, stai liniștita laughing
Nu e facultate ușoară, dar o sa te descurci.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Bondarel99):

Mulțumesc frumos! Rămân datoare. happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Bafta la facultate :*