| anonim_4396 a întrebat:

La liceele proaste se pote lua bacul si poti sa megi dupacea la facultate? funda!

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Nu conteaza unde dai bac-ul, chit ca-l dai la un liceu prost, nu esti cu nimic mai avantajos decat cei care il dau la un liceu bun. Subiectele sunt aceleasi.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Bacul este un examen cu subiect comun pentru fiecare institutie de invatamant pre-universitare din Romania, deci nu conteaza unde il dai. In sine examenul de bacalaureat este unul usor spre foarte usor (asta pentru ca subiectele sunt facute luandu-se in considerare elevul mediocru si NU cel olimpic) deci din punctul meu de vedere, cei care cad bacul nu au nciio scuza. Sa iei un minim 9 la bac mi se pare extrem de usor si cred ca daca vei invata cu 4 saptamani inainte de examen cum trebuie vei reusi acest lucru fara nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic k nu conteaza, ii mai aud p unii 'vai eu sunt in caragiale'rolling on the floorcand nu conteaza in ce liceu esti imp e sa iei bacul

| skydo a răspuns:

Normalrolling on the floor