| ioneldan a întrebat:

cine poate sa imi explice ce este cu bacul diferentiat? elevi de la liceele cu profil tehnologic sunt obligati sa dea probele la bacul profesional si dupacea la bacul national? va rooog raspundeti-mi la intrebare! funda!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
In mod normal, nu esti obligat. Poti alege liber ce fel de bac vrei sa dai.Cei de la liceele teoretice dau toti bac normal, dar si de la altele.De la un liceu mai slabut sau tehnologic trebuie sa inveti mai mult acasa, sa depui un efort mai mare fiindca banuiesc ca la clasa nu se face materia calumea, sau poate nu se face deloc.Bafta! happy

| ioneldan explică (pentru Floreenofficial):

Deci pot alege ce bac pot sa dau in clasa a 12 a chiar daca sunt la liceu tehnologic?

| Floreenofficial a răspuns:

DA,poti alege.Este decizia ta.Bacul diferentiat a fost creat pentru cei care nu doresc sa mearga la facultate dupa asta.Deci bac diferentiat=nu poti merge la facultate, bac normal=poti.Bafta! happy