| Ionelll78 a întrebat:

Bună TPU.M-am înscris la școala de subofițeri jandarmi și acum aș vrea să retrag cererea de înscriere si să merg la scoala de poliție.Aș mai putea face acest lucru?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ținând cont că astfel de înscrieri se fac fie la Comisariatul militar, fie direct la școală, singurii care vă pot ajuta sunt persoanele de la unitatea militară unde ați depus dosarul. Dar, șansele de a vă muta dosarul există, dar mai corect ar fi, să înscrieți și la școală de poliție. Iar, dacă examenele sunt în același timp, vă prezentați doar la cele necesare pentru admiterea la școala de poliție, iar la celelalte nu vă prezentați.

| Ionelll78 explică (pentru romeo78):

Da se poate face acest lucru? Să mă înscriu la ambele odată?

| romeo78 a răspuns (pentru Ionelll78):

Desigur! De ce nu s-ar putea? Nu ați încercat? Este ca la oricare formă de învățământ, doar că acestea sunt militare.

| Ionelll78 explică (pentru romeo78):

Mulțumesc pentru ajutor! O să merg unde am depus cererea de înscriere și am să văd ce pot face?