| CalinMocanu a întrebat:

Ma numesc Calin si am 14 ani.
Si nu stiu la ce liceu sa ma dau... Eu as vrea sa ma dau la LPS la fotbal iubesc fotbalul, dar ma gandesc ca poate nu o sa ajung nimic in viata asta cu fotbalul si bani nu o sa fie.
Pe cealalta parte, fratele meu mai mare a fost la liceul petru poni ca electrician acum el s-a angajat si eu nu stiu daca sa ma ca electrician sau fotbalist... Pot sa spun ca joc foarte bine fotbal, adica nu is paralel cu fotbalul... Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Daca chiar te pricepi la fotbal si iti doresti foarte mult atunci du-te acolo. Poti face bani din fotbal sa ai toata viata daca stii cum sa ti organizezi si sa nu ii cheltui pe toate prostiile. Nu alege o meserie care sa nu iti placa, nu iti va iesi niciodata.
Succes.

1 răspuns:
| TeOLica a răspuns:

Deci daca vrei dai la un liceu unde ti-ar place ceea ce faci analizand inca de acum ce vreis a faci mai departe ca eu sunt a 10 am trecut a 11 si nici nu mi-am dat seama cand au trecut si astia deci trebuie sa te gandesti din timp pentru ca liceul conteaza foarte mult mai ales daca faci specialitatea care iti place pentru ca media tututror mediilor din a 9 pana in a 12 poti intra la fara taxa la o facultate buna.
Deci mai bine te bazezi pe ceva care te ti de treaba pentru ca ca fotbalist sunt sanse de 0, 0001 % sa ajungi un jucator la o echipa buna si sa te cumpere antrenorii.Gandestete din ansamblu ce ai vrea sa faci cu viata ta si fata un plac pe care sa il urmezi inca de acum.