| AndiRo112 a întrebat:

Mai am putin si împlinesc vârsta de 16 ani... Ma cert foarte des cu părinții, ba chiar vor sa ma dea afara din casa... asa ca as dori sa ma interesez de un job cu ajutorul căruia sa ma pot întreține la un cămin, cel puțin până imi termin studiile. Spuneti- mi jobul, cat se castiga si ce ar trebui să învăț pentru acesta.
Ps: sunt din Bucuresti Sector 5 as vrea ceva cat mai aproape

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca la un restaurant sau o cafenea 5-6 ore după școală.

| AndiRo112 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca as putea scoate suficienți bani pentru a ma intretine?

3 răspunsuri:
| LalaMara01 a răspuns:

Încearcă sa te înscrii la Oriflame. Este o fata de 17 ani care in liceu a ajung director oriflame și câștiga mai mult decât profesorii, și câțiva ani mai târziu a ajuns sa câștige peste 2000 de euro la fiecare 3 săptămâni ajungând director Diamond. E o treaba chiar serioasă și dacă îți dorești cu adevărat in mai puțin de un an ajunge deja sa iei 1000 de lei la fiecare 3 săptămâni plus produse cadou și reduceri, bonusuri, vacante. Îți las un link. https://ro.oriflame.com/......consultant

| Andreeaionescu1010 a răspuns:

Eu zic ca esti la varsta in care esti greu de inteles. Nu te certa cu parintii tai. In fond ei ti au dat viata. Tu trebuie sa ti vezi de scoala nu de altceva.