| BubblesWorld a întrebat:

Buna tpu.maine se organizeaza bursa locurilor de munca pentru absolventi.cei care au mai participat la asa ceva sau stiu sigur raspunsul la intrebarea mea ii rog sa ma ajute. trebuie CV acolo? astept raspuns in seara asta. va multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa-ti pregatesti un CV, in mai multe exemplare, spre a putea sa-l dai la mai multe firme.

| valentingb a răspuns:

Iti faci mai multe copii ale CV-ului, te duci acolo cu asta>
sunt absolvent, nu stiu sa fac nimic, dar vreau sa invat, sunt flamand de cunostinte!
Asta cauta angajatorii. Sa vrei, sa fii dispus sa faci sacrificii ca sa inveti o meserie care sa iti asigure un viitor.
Iar felul cum te imbraci, cum vorbesti, respectul, increderea in sine, nivelul vocii (sa te auda omu`, chiar daca ai emotii), simtul umorului, toate au un efect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei cv cu tine. unele firme iti iau cv pe loc, altele iti spun sa aplici online cand ajungi acasa... depinde de la firma la firma